تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲
 
امام‌ جمعه بجنورد:

دست آمریکا به خون هزاران شهید کشورمان آغشته است

Share/Save/Bookmark
دست آمریکا به خون هزاران شهید کشورمان آغشته است
 
امام جمعه بجنورد گفت: دست آمریکا به خون هزاران شهید کشورمان آغشته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی ظهر امروز در آیین خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان خراسان شمالی در مصلی امام خمینی(ره) بیان داشت:ملت ما هیچ‌گاه خاطره خوبی از آمریکایی‌ها ندارند چراکه دولت آمریکا دزد و غارتگر است. 

وی با اشاره به اینکه مسوولان ما باید در خصوص رفتارهای آمریکا که دستان دولت آن به خون هزاران شهید کشورمان آغشته است هوشیار باشند، ادامه داد: مواظب باشیم تا آمریکایی که از در وارد کردیم از پنجره وارد کشور نشود.

امام جمعه بجنورد با اشاره به لزوم توجه به زهد در زندگی و سبک زندگی اسلامی از سوی مردم، تصریح کرد: امام علی (ع) زاهد بوده و در مسیر ارزش‌های اسلامی و انسانی گام برمی‌داشتند.

وی با اشاره به اینکه تدبر در دین بسیار مهم است گفت: همواره بزرگان دین بر اهمیت تدبر در دین تأکید داشته‌اند تا شناخت انسان‌ها نسبت به دین عمق داشته شود و مسلمانان بصیرت کسب کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی بیان کرد: این مهم برای این بوده تا مسلمانان عالم در دین شوند و دین‌شناس شوند و در کنار آن دین‌داری کنند.

وی اظهار کرد: ما در طول تاریخ دو جریان دینی داشتیم جریان مصیبت دینی و جریان بصیرت دین‌مدار را داشتیم که در راستای ارزش‌های دینی در جامعه تلاش می‌کردند.

امام‌ جمعه بجنورد با بیان اینکه بی‌گمان شناخت و عمل به دین باعث رشد در جامعه می‌شود و خلاف آن تحجر در دین می‌شود که مصیبت‌های بزرگی را به بار می‌آورند، تشریح کرد: اکنون اگر کشورهای منطقه را ببینیم برخی از کشورها به‌ واسطه تحجر دینی دست به جنایات زیادی می‌زنند.

یعقوبی با اشاره به اینکه اصل اسلام، اسلام ناب محمدی است  تاکید کرد: البته در داخل کشور هم برخی از افراد ظاهربین درزمینهٔ دین تشکیک ایجاد می‌کنند و متاسفانه این تفکر متحجرانه است.

وی گفت: امام راحل هم در زمان خویش در مقابل این متحجران زمان ایستاد اگرچه که از این متحجران زمان خون و دل خورد  لذا با توجه به شناخت دقیق از اسلام همواره مسلمانان باید فکر و تدبر خود را در خصوص دین بالا ببریم.

امام‌ جمعه بجنورد با بیان اینکه در زمان امام علی (ع) تحجر خوارج اتفاق افتاد که امام علی (ع) در جنگ نهروان آنان را به سختی شکست داد، تبیین کرد: امیدواریم تا خداوند به برکت این ایام بصیرت دینی مردم ما را بیش‌ازپیش بالا ببرد.

وی همچنین بر ضرورت توجه به تقوای دینی از سوی مردم تأکید کرد و متذکر شد: سعادت دنیا و آخرت تقوی و پرهیزگاری است، از این‌ رو باید همواره تقوی و پرهیزگاری را در زندگی‌های خود داشته و بدان توجه کنیم.

انتهای پیام/

د
کد مطلب: 338391
مرجع : فارس