تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
 
امام جمعه موقت ساری:

شیعیان مراقب توطئه‌های دشمنان باشند

Share/Save/Bookmark
شیعیان مراقب توطئه‌های دشمنان باشند
 
امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه شیعیان در جهان امروز در تنگناهای بسیاری قرار دارند که باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشند، گفت: اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در کشور ما را از بسیاری مشکلات مصون نگه می‌دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمد قاسمی جمعه شب در مراسم شب اول قدر در جوار امام‌زاده عباس (ع) این شهرستان شب زنده‌داری را یکی از اعمال نیک لیالی قدر دانست و اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در شب‌های قدر فرزندان خود را بیدار نگه می‌داشت تا از معنویت این لحظات بهره‌گیری کنند.

وی بر کمک به فقرا و نیازمندان در شب‌های قدر تاکید کرد و افزود: صدقه دادن یکی از اعلام نیک و بسیار مهم لیالی قدر به‌شمار می‌رود که کمک کردن به افراد نیازمند در آن توصیه شده است.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه غیبت، تهمت، ناسزا و... در شب‌های قدر ممنوع است، ادامه داد: خداوند به حضرت موسی (ص) توصیه کرد در شب‌های قدر ذکر تسبیحات بگوید و همچنین خواندن نماز مخصوص شب قدر بسیار تاکید شده است.

قاسمی با بیان اینکه درهای رحمت الهی در شب‌های قدر باز است و همه مسلمانان می‌توانند از این فرصت الهی استفاده کنند، تصریح کرد: باید برای گذشتگان خود طلب مغفرت کنیم و برای آنها صلوات بفرستیم چون آنها موجب آشنایی ما با اسلام شدند.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها فکر می‌کنند حضرت علی (ع) بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام ترسو و خانه نشین شده بود که چنین تفکری کاملا غلط است، اضافه کرد: به فرق شکافته حضرت علی (ع) قسم ایشان ترسو نبودند و نامهربانی‌های بسیاری به ایشان شده بود.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه حضرت علی (ع) در بهشت جایگاه ویژه‌ای دارند و نزد خداوند بسیار محبوب هستند، افزود: شیعیان و مسلمانان باید ارادت قلبی خود را به اهل بیت و ائمه در عمل نشان دهند.

قاسمی با بیان اینکه امروز در جامعه شاهد سخن‌چینی و نم‌مامی هستیم و همین مشکلات بر گرفتاری‌های کشور اضافه کرده است، ادامه داد: گناهان ما موجب افزایش مشکلات فرهنگی و اقتصادی در جامعه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه شیعیان در جهان امروز در تنگناهای بسیاری قرار دارند که باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشند، گفت: اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در کشور ما را از بسیاری مشکلات مصون نگه می‌دارد.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 337385
مرجع : فارس