تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
 
امام‌جمعه بجنورد:

فرهنگ انفاق باید بیشتر در جامعه گسترش یابد

Share/Save/Bookmark
فرهنگ انفاق باید بیشتر در جامعه گسترش یابد
 
امام‌جمعه بجنورد با اشاره به جایگاه انفاق در اسلام گفت: فرهنگ انفاق باید بیشتر در جامعه مورد توجه و گسترش یابد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آیین خطبه‌های نماز جمعه مرکز خراسان شمالی در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: انفاق در جامعه اسلامی گسترش یابد تا آثار آن را در جامعه شاهد باشیم.

وی با توصیه به مردم برای انفاق در ماه رمضان بیان داشت: انفاق در دین مبین اسلام از جایگاه رفیعی برخوردار بوده از این‌رو باید نیکوکاران در راه خدا انفاق کنند.

امام‌جمعه بجنورد همچنین بر ضرورت بهره‌گیری بیشتر از فیوضات و برکات ماه‌ سراسر برکت رمضان تاکید کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی بیان داشت: بی‌شک ماه رمضان به‌عنوان مهمانی خدا، ماه خودسازی و رسیدن به خداوند است.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت به‌منظور تهذیب نفس است تصریح کرد: رمضان، ماه مهمانی خداوند تبارک‌وتعالی و سرشار از فیوضات و برکات است.

خطیب نماز جمعه بجنورد تاکید کرد: به‌طور قطع افرادی سعادتمند هستند که از برکات ماه رمضان نهایت استفاده را ببرند.

وی افزود: اساسا ماه رمضان، ماه پربرکتی است که خداوند متعال در لطف خود را به روی بندگان باز می‌کند و آن‌ها را بر سر سفره کرم خود به مهمانی دعوت می‌کند.

امام‌جمعه بجنورد ادامه داد: ماه رمضان ماه برای توبه کردن و بخشش از سوی خداوند رحیم و رحمان بوده که می‌بایست کوله‌بار خود را برای استفاده از این ماه پربرکت ببندیم.

وی اظهار کرد: لازم است تا از لحظه‌لحظه‌های این ماه بزرگ بهره برد و  روح و روان خود را با معنویت این ماه صیقل داد.

یعقوبی با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی هم گفت: خدمتگزاران این عرصه می‌بایست همان روحیه جهادی را درراه خدمت به مردم حفظ کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با برشمردن خدمات جهاد بیان داشت: جهادگران چه در عرصه عمران روستایی و چه  دوران دفاع مقدس فداکاری‌های زیادی نشان دادند.

وی اظهار کرد: جهاد کشاورزی اقدامات ارزنده‌ای را در انجام مأموریت‌های محوله  در این استان که ظرفیت‌های بالایی در بخش کشاورزی داشته را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/



د
کد مطلب: 335264
مرجع : فارس