تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱
 
نماینده مقام معظم رهبری در عراق:

علمای شیعه و سنی عراق خواستار دیدار با رهبری هستند/ دشمن در منطقه از ولایت‌فقیه و ایران سیلی خورده است

Share/Save/Bookmark
علمای شیعه و سنی عراق خواستار دیدار با رهبری هستند/ دشمن در منطقه از ولایت‌فقیه و ایران سیلی خورده است
 
نماینده مقام معظم رهبری در عراق با بیان اینکه دشمن در منطقه از ولایت‌فقیه و ایران سیلی خورده است، مشکل امروز عراق را نبود رهبری برای خاتمه اوضاع و ناخالصی برخی از مسؤولان دولتی و غیردولتی این کشور عنوان کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله سید مجتبی حسینی ظهر امروز در همایش بصیرتی با عنوان «نقد و بررسی تحولات منطقه و نقش ایران در آن» در مسجد نبی اکرم (ص) نیشابور با اشاره به اوضاع حال حاضر کشورمان و تبیین برنامه‌های دشمن برای ضربه زدن به ایران گفت: امروز نفوذ دشمن در قلب‌ها و خطوط سیاسی است و ما باید بیدار باشیم، چراکه تغییر مزاج مردم ما در همه زمینه‌ها و ایجاد سلیقه متناسب با خواست آن‌ها امروز به‌صورت جدی از سوی دشمنان پیگیری می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق ادامه داد: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مشکلات آن را می‌دانیم اما باید مزایای بسیار آن را به خود یادآوری کنیم، برخی در کشور می‌خواهند به‌گونه‌ای جلوه دهند که اگر مثل غرب نشویم، شکست‌ خورده‌ایم.

حسینی با اشاره به نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» تأکید کرد: اقتصاد مقاومتی و امر به اقدام کردن این مفهوم را دارد که ما دستمان را به‌سوی دشمنان دراز نکنیم.

وی تصریح کرد: اگر مردم غافل باشند، خطرهای کوچک می‌تواند خطرناک باشد ولی اگر مردم آگاه باشند حتی خطرهای بسیار بزرگ نیز برای ما مشکلی ایجاد نمی‌کند.

مراقب نفوذ دشمن باشیم/ ملاک تشخیص حق و باطل است

عضو مجلس خبرگان رهبری به برخی از خطرات بزرگ پیش روی ایران اشاره کرد و گفت: باید مواظب باشیم دشمن در شخصیت‌های سیاسی ما نفوذ نکند، هر انسانی ممکن است منحرف شود و برای شناخت انحراف باید میزان را اسلام و انقلاب اسلامی انتخاب کنیم.

حسینی ادامه داد: شاخص اصلی انقلاب، ملاک حق و باطل است و تا زمانی این خصلت‌ها در مسؤولان باشد یقیناً منحرف نخواهیم شد.

وی به تحولات سوریه اشاره کرد و افزود: فتنه در سوریه حرکت مردمی نبوده است بلکه حرکتی وارداتی و نیابتی برای سرکوب مردم بود اما خوشبختانه با حمایت ایران، سوریه مستحکم در جای خود ایستاده است و این حمایت کشور ما تمام تهدیدات آمریکا برای حمله نظامی به این کشور را خنثی کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق با بیان اینکه این جنگ برای بار دیگر اثبات کرد کشورهای غربی که ادعای مردم‌سالاری دارند، خودشان آدم‌کش هستند، گفت: در کشور سوریه همه قضایا به نفع ایران است، علمای سوریه، چه سنی و چه شیعه با ایران بیعت کرده‌اند، از حمایت‌های مقام معظم رهبری تشکر ویژه دارند و همه سپاس‌گزار ایران هستند.

دشمن در منطقه از ایران سیلی خورده است

حسینی با اشاره به اوضاع عراق نیز تصریح کرد: در این کشور همه علمای سنی و شیعه با ایران بیعت کرده‌اند و خواستار دیدار با مقام معظم رهبری هستند، علمای عراق بارها در سخنرانی‌های خود گفته‌اند اگر ایران نبود، بغداد و کربلا سقوط می‌کرد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی منطقه را ساماندهی کرد و بغداد و کربلا را از تسخیر نجات داد، گفت: امروز، تمام اماکن متبرکه کشور عراق و سوریه امن هستند و دشمن می‌داند که این سیلی‌ها را از ولایت‌فقیه و ایران خورده است ولی نمی‌داند برای جبران آن چه‌ کار باید بکند.

نماینده سابق مقام معظم رهبری در کشور سوریه خاطرنشان کرد: در کشورهای اسلامی تهدید به حمله نظامی به ایران توسط برخی کشورها و وجود همه گزینه‌ها بر روی میز تبدیل به جوک شده است و مردم به آن می‌خندند.

حسینی با اشاره به توطئه‌های انجام‌شده علیه ایران تأکید کرد: در کنار اوضاع منطقه که تشریح شد باید یادآوری کنم توطئه دشمن هر روز، رو به افزایش است و در کنار آن رسانه‌های بسیاری در حال تلاش برای ایجاد فتنه در بین مسلمانان هستند.

نبود رهبری واحد برای خاتمه اوضاع مشکل عراق است

وی مشکل مهم عراق را مشکل سیاسی دانست و گفت: کسی که حرف آخر را بزند و مشکلات را از بین ببرد در این کشور وجود ندارد، ما دعاگوییم که این مشکلات که واقعاً نگران‌کننده است از بین برود.

نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق اظهار کرد: وجود ناخالصی‌هایی در بین مسؤولان عراقی در بخش‌های دولتی و غیردولتی که بعضاً با چهره‌های بسیار اسلامی نیز هستند مشکل دیگری است که امیدواریم حل شود.

حسینی با اشاره به دلیل عدم اعزام زائرین به سوریه نیز گفت: هتل‌های نزدیک زینبیه که حدود 70 هتل است از آوارگان پرشده است و تا مشکل اسکان زائران حل نشود اعزام به سوریه سخت است، در صورت باز شدن مرزها برای اعزام زائر تعداد بسیار زیادی به این کشور خواهند رفت باید این کشور نیز آمادگی پذیرایی را پیدا کند.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 334398
مرجع : فارس