تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
 
امام جمعه موقت گرگان:

تحریم اقتصادی برای کند کردن حرکت انقلاب است

Share/Save/Bookmark
تحریم اقتصادی برای کند کردن حرکت انقلاب است
 
امام جمعه موقت گرگان با اشاره به سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران توسط ایالات متحده آمریکا در سال 1359 گفت: این تحریم‌ها برای کند کردن حرکت انقلاب اسلامی ملت ایران، تحمیل شد و به حول و قوه الهی به نتیجه نرسید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام قربانعلی برقرار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با یادآوری اول خرداد ماه سال 1359 سالروز آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا گفت: این تحریم‌ها برای کند کردن حرکت انقلاب اسلامی ملت ایران اعمال شد و به حول و قوه الهی به نتیجه نرسید.

اظهار کرد: تحریم‌های اقتصادی از زمان صدر اسلام علیه مسلمانان وجود داشته و ربطی به این زمان ندارند. 
وی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام برای اینکه جلوی حرکت پیامبر گرامی اسلام (ص) را بگیرند، اطرافیان او را در حصر اقتصادی قرار دادند لذا یاران نبی مکرم اسلام (ص) روزگار بسیار سختی را در شعب ابی‌طالب پشت سر گذاشتند.  

استاد مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان ادامه داد: کفار برای اینکه مانع حرکت الهی مسلمانان شوند، سرمایه‌های زیادی را هزینه می‌کنند، اما ذات اقدس الهی وعده داده که این آرزو به دلشان می‌ماند و نمی‌توانند این چراغ را خاموش کنند.

برقرار در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که تقوا چیست؟ اظهار کرد: هر کسی که بر شهوت خود مسلط شود باتقواست و در میان متقین، باتقواترین افراد کسی است که سخن حق را صرف نظر از سود یا زیان خود، بگوید. 

وی در ادامه خود با طرح سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا در آیات و روایات مختلف بر رعایت مسائل اخلاقی تاکید شده است؟ گفت: از آثار حسن خلق این است که دل‌ها به هم پیوند می‌خورند و روابط معنوی انسان‌ها مستحکم می‌شود.

امام جمعه موقت گرگان افزود: حسن خلق، محبت و مودت بین مسلمانان ایجاد می‌کند و به زندگی آنها نشاط و گرمی می‌بخشد لذا محبت عامل رشد و تعالی و تکامل انسان‌ها است. 

برقرار خاطرنشان کرد: شهید مطهری درباره نقش محبت در تکامل و تعالی انسان فرمود محبت، عامل تربیت است و خشونت فقط نقش بازدارنده دارد. 
وی همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش کلیدی سخن در زندگی انسان اظهار کرد: امام جعفر صادق (ع) فرمودند "نیکی کردن به مردم و برخورداری از حسن خلق، آنقدر تاثیر دارد که شهرها را آباد و عمر انسان را زیاد می‌کند". 

امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه ذات اقدس الهی در قرآن، انسان را به پیمودن راه تقوا سفارش کرده است، خاطرنشان کرد: تقوا، راه پرپیچ و خمی است و برای اینکه در این مسیر دچار اشتباه نشویم باید همگام با صادقین باشیم.

برقرار توضیح داد: در روایتی به نقل از پیامبر گرامی اسلام (ص) آمده است که منظور از صادقین، علی و فرزندان او هستند.
به گفته وی، اگر می‌خواهیم در میان افکار بی‌کران و خروشان جامعه، غرق نشویم باید همگام با صادقین حرکت کنیم، نه جلوتر و نه عقب‌تر از آنها باشیم.

انتهای پیام/
د
کد مطلب: 333255
مرجع : فارس