تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
 
به بهانه تشییع مدافع حرم صادق عدالت اکبری در تبریز

اعجاز «دیپلماسی عشق» در عصر حیرانی

Share/Save/Bookmark
اعجاز «دیپلماسی عشق» در عصر حیرانی
 
جوانانی که امروز در قامت «مدافعان حرم» خبرساز می‌شوند پرچم‌داران عاشقی هستند که به راحتی نمی‌توان برمبنای محاسبات عقل معاش، قضاوت‌شان کرد؛ ثروت آن‌ها عشقی است که قابل تحریم نیست!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پس از ماجرای کربلا و سال‌ها پس از آن، شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، اکنون این حرکت و شوق جوانان سراسر کشور برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) همان جرقه‌های نور حسینی است که در جریان انقلاب اسلامی متبلور شد، انقلاب خمینی(ره)، انقلابی برگرفته از حماسه حسینی بود.

این جوانان با شهادت‌ در این برهه از زمان خودشان را به کاروان امام حسین(ع) می‌رسانند، همان کسی هستند که مثل بسیاری از ماها زیر بیرق اهل بیت(ع) سال‌ها گریه کردند و بر سینه زدند.

صادق عدالت اکبری از رزمندگانی بود که برای دفاع از حرم دختر حضرت حیدر(ع) به همراه همرزمانش به سوریه هجرت کرد و حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری خون پاکش به زمین ریخت و روحش برای همیشه زنده شد.* پیش شدها آرام می‌شد/ وصیت بر دفت کنار شهدا

رضا عدالت‌اکبری پدر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز، با بیان اینکه صادق همیشه با شهدا بود، گفت: چه شهدای  8 سال دفاع مقدس و چه شهدای مدافع حرم را هیچ وقت تنها نمی‌گذاشت، حتی روز پدر را قبل از همه به پدر شهید جوانی تبریک گفت.

وی ادامه داد: صادق همیشه خودش پیکر شهدا را تحویل می‌گرفت و پس از برگزاری مراسم تشیع به آرامش می‌رسید و وصیتش هم این بود که پیش این شهدا مرا دفن کنید.

انتخاب صادق کاملا آگاهانه بود

پدر شهید عدالت اکبری، با تاکید بر اینکه انتخاب صادق کاملا آگاهانه بود، گفت: همه ما مدت زمانی کم و یا زیاد عمر خواهیم کرد اما خوشا به سعادت او که آگاهانه انتخاب کرد و رفت.

وی افزود: من هیچ وقت مانع او نشدم چرا که او خودش کبیر بود و همیشه می‌گفت اگر من نروم و همه فرزندان خودشان را نگهدارند و نگذارند که برود چه کسی در مقابل دشمن خواهد ایستاد، چه کسی دل مقام معظم رهبری را باید شاد کند ما باید برویم و نگذاریم و غم و غصه بر روی چهره ایشان بنشیند.

پدر شهید عدالت اکبری، گفت: صادق همیشه می‌گفت، مقام معظم رهبری با اتکا به قدرت رزمندگان می‌گوید که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، به همین خاطر ما نیز باید محکم بایستیم در مقابل دشمنان تا مقام معظم رهبری سخنانشان را برنده‌تر بگویند.

تنها شرط صادق برای انتخاب همسر

وی ادامه داد: شهید تا دیروز که در خانه من بود به من تعلق داشت اما از این به بعد پاسداری از شهید و راه شهید با جوانان است، این‌ها را باید گفت تا همه بدانند زمان انتخاب همسر تنها شرطی که داشت این بود که همسرش سیده باشد، زندگی شیرین و آرامی داشت اما چون عاشق شهادت بود به آرزویش رسید.

پدر شهید مدافع حرم، گفت: او عاشق ولایت و ائمه بود، اینها شعار نیست، صادق گفت و عمل کرد، او همیشه می‌گفت با حسین حسین و زینب زینب سر دادن کاری پیش نمی‌رود اگر ما نباشیم اثری از حرم و حضرت زینب(س) نمی‌ماند باید باشیم تا بماند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها در مقام شعار هستند اما در مقام عمل کنار می‌کشند، ادامه داد: هیچ کس را اجبار نکردیم و همه به عشق شهدا آمده‌اند.

پدر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری خاطرنشان کرد: خوشا به حال صادق که از من سبقت گرفت.*تنها وصیت‌اش ایستادن پشت سر ولایت فقیه و جدا نشدن از امام حسین(ع) بود

مادر شهید صادق عدالت اکبری با بیان اینکه صادق با شهدا زندگی می‌کرد، گفت: همیشه حرف او شهادت بود و می‌گفت آرزو کنید من شهید شوم، امروز خدا را شکر می‌کنم که زندگی با افتخاری نصیبش شد.

وی ادامه داد: او با اهل بیت(ع) زندگی کرد و تنها وصیت‌اش ایستادن پشت سر ولایت فقیه و جدا نشدن از امام حسین(ع) بود.

مادرشهید مدافع حرم گفت: وقتی تصمیم داشت برود به من گفتند نگذار او برود اما من گفتم نمی‌توانم این کار را بکنم چون یک عمر شعار داده‌ام لبیک یا حسین و امروز با عمل باید نشان دهم که شعار نیست و خدا را شکر می‌کنم فرزندم در راه اهل بیت(ع) رفت تا سرافراز باشد و سرافرازمان کرد.

*شهادت را به همسرم تبریک می‌گویم

در ادامه همسر شهید صادق عدالت اکبری نیز، گفت: افتخار می‌کنم که همسرم در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسیده و به او این افتخار بزرگ را تبریک می‌گویم.شهدای مدافع حرم کیستند

دستی زیر سر دارد و لبخند گرمی روی لب. هر از گاه نیم‌نگاهی به تکاپوی اطرافیان می‌اندازد و زیر لب زمزمه می‌کند: «السلام علیک یا اباعبدالله» «مدافعان حرم» که به خیل «شهدای حرم» می‌پیوندند کیستند و چه در سر دارند؟

آرمان‌شان چیست و چگونه دل از آرامش زندگی روزمره می‌کَنند و بدون اجبار از ایران، سوریه، افغانستان و کشورهای دیگر عازم کارزار «دفاع از حرم» می‌شوند؟

«عقل می‌گوید بمان و عشق می‌گوید برو... و این هر دو، ‌عقل و عشق را، خداوند آفریده است تا وجود انسان در حیرت میان عقل و عشق معنا شود.»

شهید سیدمرتضی آوینی در روایت ماندگار خود از عصر عاشورا تحت عنوان «فتح خون» برش‌هایی تکان‌دهنده و بعضا ماندگار دارد که گویی تا سال‌های سال بکری خود را از دست نداده و هنوز روایت حال ما هستند.

قضاوت درباره جوانانی که امروز و در فضای رسانه تحت عنوان کلی «مدافعان حرم» خطاب می‌شوند و بعضا نگاهی آمیخته با پیش‌داوری نسبت به اهداف و آرمان‌هایشان داریم، کار ساده‌ای نیست.

طنین فریاد یا زینب یا حسین با تشییع پیکر «مدافع حرم» در تبریز

تشییع پیکر شهید صادق عدالت اکبری از مدافعان حرم حضرت زینب (س) در تبریز برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید صادق عدالت اکبری از مدافعان حرم حضرت زینب(س) صبح امروز از میدان شهدا به سمت میدان ساعت با حضور مردم تبریز برگزار شد.

مردم ولایتمدار و شهیدپرور تبریز، پیکر مطهر این شهید مدافع حرم اهل بیت را از میدان شهدا تا میدان ساعت تشییع کردند و پس از انجام مراسم عزاداری، انجام تشریفات نظامی و ادای احترام به شهید، پیکر مطهر وی برای خاکسپاری کنار همرزمان شهیدش به وادی رحمت منتقل و به خاک سپرده شد.

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری امام جمعه تبریز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و عضو خبرگان رهبری بر پیکر شهید عدالت اکبری نماز اقامه کرد.

صادق عدالت (اکبری) پانزدهمین رادمردی است که در سال‌های آرامش وطن، جوانی و زندگی‌اش را فدای حریم الهی ‌آل‌الله کرد.

عدالت اکبری که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه حضور یافته بود طی درگیری با نیروهای تکفیری داعش به شهادت نائل آمد و مدال پر افتخار شهدای مدافع حرم را بر گردن آویخت.

انتهای پیام
د
کد مطلب: 330766
مرجع : فارس