تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۱
 
از لابه‌لای نشریات؛

ارتباط قتل‌های زنجیره‌ای با هاشمی‌از نگاه‌ اصلاح‌طلبان+عکس

Share/Save/Bookmark
ارتباط قتل‌های زنجیره‌ای با هاشمی‌از نگاه‌ اصلاح‌طلبان+عکس
 
دوم خردادی‌ها تلاش زیادی داشتند تا قتل‌های زنجیره‌ای را به دولت هاشمی نسبت دهند و هاشمی را در این قضیه مقصر جلوه دهند؛ هفته نامه «عصر ما» متعلق به مجاهدین انقلاب در دهه هفتاد یکی از نشریاتی بود که بارها بحث قتل‌های زنجیره‌ای و نقش هاشمی در این قضیه را مطرح کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نشریه «عصر ما» در دهه هفتاد به‌عنوان ارگان رسمی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران به مدیرمسئولی محمد سلامتی و سردبیری محسن آرمین منتشر می‌شد و سعید حجاریان مطالب بسیاری در آن می‌نوشت.

در شماره 8 دی‌ماه 1378 مقاله‌ای در این نشریه با عنوان «وقتی یک سیاستمدار کهنه‌کار در فضای شفاف محک می‌خورد» منتشر می‌شود که در آن سیاست‌های دولت هاشمی نقد و حتی تخریب می‌شود.
 
ربط قتل‌های زنجیره‌ای به هاشمی از نگاه اصلاح‌طلبان
در بخشی از این مقاله آمده است: طبق گزارشات و اطلاعات موجود، جنایات محفل قتل‌ها به 4 قتل محدود نمی‌شود و قتل‌های به مراتب بیشتری که طبق برخی از گزارش‌ها، تعداد آن‌ها به حدود 80 فقره بالغ می‌شود، در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی انجام گرفته و قطعاً خبر آن‌ها به گوش ایشان رسیده است.
 
ایشان خود در بخش دیگری تصریح می‌کند: «در گذشته چنین اتفاقی نیفتاد که افرادی را پشت سر هم بکشند، البته مواردی قتل مشکوک رخ داد که در مورد همه آن‌ها اقدام کردیم.» بنابراین آقای هاشمی از قتل‌های مشکوک در دوران ریاست جمهوری خود بی‌اطلاع نبوده‌اند، منتهی احتمالاً برای کشف حقیقت انگیزه‌های بیش از یک اقدام ساده و معمولی اداری نداشته‌اند. مسلماً این بی‌تفاوتی یا بی‌انگیزگی نسبت به نحوه رفتار و عملکرد مدیران زیردست، نقش مهمی در احساس امنیت و ادامه روندهای غلط موجود در آن زمان داشته است.

م
 
کد مطلب: 327858
مرجع : مشرق