تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰
 
نماینده ولی فقیه در استان فارس:

دفاع از حریم ولایت سبب ماندگاری آیت‌الله ربانی شیرازی در تاریخ شد

Share/Save/Bookmark
دفاع از حریم ولایت سبب ماندگاری آیت‌الله ربانی شیرازی در تاریخ شد
 
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: آیت‌الله ربانی شیرازی بهترین مدافع ولایت و رهبری امام خمینی (ره) و خط‌شکن در جامعه مبتلا به خفقان دوران ستم‌شاهی بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله اسدالله ایمانی شامگاه یکشنبه در دومین آئین بزرگداشت شهید آیت‌الله شیخ عبدالرحیم ربانی شیرازی، به تشریح برخی ویژگی‌های اهل بیت (ع) پرداخت و اظهار داشت: اهل بیت (ع) همواره در جامعه پیشاپیش جمعیت در حرکت بوده و امام جامعه بودند.
وی افزود: تمامی ائمه و پیامبر گرامی اسلام راهنمای مردم در عرصه‌های مختلف بودند و همانند مشعل‌های فروزان راه را برای سالکان مشخص می‌کردند و بیراهه‌ها را به مردم نشان می‌دادند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه اهل بیت (ع) در همان حال که خود امام بودند حرکت جامعه را به سمت جلو هدایت می‌کردند خاطرنشان کرد: لازمه این حرکت این بود که همواره رصد کننده‌‌ شرایط حاکم بر جامعه باشند و ببینند جامعه در چه وضعیتی است؟ آیا جامعه در وضعیت سکوت و سکون است یا در وضعیت حرکت و رو به جلو قدم برداشتن.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه اهل بیت (ع) به عنوان راهنمای جامعه همواره آسیب‌هایی که جامعه را تهدید می‌کند مورد نظر قرار داده و به موقع داروی مناسب برای رفع آسیب‌ها را به جامعه معرفی می‌کنند تصریح کرد: این عزیزان هرگز تسلیم جو حاکم بر جامعه نشدند.
آیت‌الله ایمانی به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره و بیان کرد: دختر گرانقدر پیامبر (ص) آن هنگامی که خفقان بر جامعه حاکم شده بود و سکوتی مرگبار بر اجتماع آن روز مسلمانان حاکم بود و عده‌ای برای نان و عده‌ای از ترس جان گوشه‌ای خزیده و از حق دفاع نمی‌کردند و در مقابل باطل نمی‌ایستادند در مسجد جامع مدینه خطبه می‌خواند.
وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در آن خطبه نکات لازم را با صراحت و شفافیت برای مردم بازگو کرده و به تشریح انحرافی که آنان را تهدید می‌کند می‌پردازد عنوان کرد: دختر گرامی رسول خدا (ص) به انصار جداگانه خطاب می‌کند و با مهاجرین جداگانه صحبت می‌کند و خط حرکت را برای همگان معین می‌کند.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه آن روز حضرت فاطمه زهرا (س) جو جامعه را شکسته و سکوت حاکم بر جامعه را به هم ریخته و حق‌طلبی را به عنوان وظیفه برای هر فرد مسلمان مطرح می‌کند اظهار داشت: زمانی هم که زنان مدینه به عیادت وی آمدند برای آنان نیز سخن گفته و زنان را تحریک می‌کند که در محیط خانه مردان را بیدار کنند و آنان را از این سکوت در مقابل تضییع حق بر حذر می‌دارد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه اهل بیت (ع) همواره بر این نکته تأکید داشتند که راه حق‌کشی نمی‌تواند راهی مستدام و مستمر در جامعه باشد گفت: دانشمندان و علما و فقهای بنام شیعه نیز در طول تاریخ زندگی خود همیشه پیشرو و پیش‌برنده جامعه بودند.
آیت‌الله ایمانی با اشاره به اینکه هرگز در جامعه اسلامی سکون و سکوت حاکم نبوده است افزود: در طول تاریخِ جوامعِ شیعی همواره بودند علما و فقهای بزرگوار و مجتهدانی که در راه مبارزه با ستمگران و هدایت جامعه به شهادت رسیدند و از جمله آنان مرحوم آیت‌الله ربانی شیرازی است.
وی با بیان اینکه این عالم فرزانه و فقیه گرانقدر و این انسان فاضل، با تقوا و ارزشمند هیچ‌گاه تسلیم جو حاکم بر جامعه نشد خاطرنشان کرد: آیت‌الله ربانی هر وقت احساس کرد سکون و سکوت بر حوزه علمیه قم حاکم شده حوزه را فعال و با برنامه‌ریزی حوزه علمیه قم را در مسیر ادامه انقلاب تشویق می‌کرد؛ خط‌شکنی ویژگی مرحوم آیت‌الله ربانی بود.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ایشان در طول دوران قبل و بعد از انقلاب همیشه بهترین یار و مشاور امام خمینی (ره) بود تصریح کرد: این افتخار برای روحانیت و فقهای استان فارس بوده و هست که آیت‌الله ربانی از مقام مرجعیت امام خمینی (ره) دفاع و از شهادت ایشان به دست رژیم ستم‌شاهی جلوگیری کردند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه آیت‌الله عبدالرحیم ربانی شیرازی در آغاز پیروزی انقلاب عضو فقهای شورای نگهبان و جزو نخستین گروهی بود که امام به عنوان فقهای شورای نگهبان انتخاب کردند عنوان کرد: وجود وی، خاری در چشم منافقان بود که چند بار برنامه ترور وی را طراحی کرده و یک بار اقدام کردند و به نتیجه نرسیدند تا بالاخره در 17 اسفندماه ایده شیطانی خود را تعقیب و اجرایی کردند.
آیت‌الله ایمانی با اشاره به اینکه آیت‌الله ربانی با روایات اهل بیت (ع) انس داشت بیان کرد: ایشان بر کتاب وسائل‌الشیعه که شامل بیست جلد و 40 هزار حدیث شیعه است پاورقی نوشته و آن را تسهیل کرده است و انس با روایات او را این چنین بار آورد.
انتهای پیام/د
کد مطلب: 327738
مرجع : تسنیم