تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
 
امام جمعه زنجان:

‌بسیاری از گره‌های انقلاب به دست سید‌ احمد خمینی ‌باز شد

Share/Save/Bookmark
‌بسیاری از گره‌های انقلاب به دست سید‌ احمد خمینی ‌باز شد
 
امام جمعه زنجان گفت: سید احمد خمینی در بسیاری مسائل در خدمت امام بود و بسیاری از گره‌های انقلاب به دست ایشان باز شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، این روز عزیز را به همه شیعیان تسلیت گفت.

وی به سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به‌فرمان امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام با تیزبینی و آینده‌نگری فرمان تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی را صادر فرمودند.

خطیب جمعه زنجان افزود: بنیاد شهید با اهداف احیاء، حفظ و ترویج فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی و پراکندن عطر شهادت در جامعه، زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان و تجلیل و تکریم از خانواده‌های معظم شهدا تشکیل شد.

وی با بیان اینکه «ای شهدا در جوار حق آسوده‌خاطر باشید که مردم حافظ آرمان‌های شما هستند»، ادامه داد: ملت ایران به آرمان‌های امام و شهدا وفادار بوده از منطق شهدا دفاع می‌کنند.

آیت‌الله خاتمی در ادامه به تهدید رژیم بعثی صدام در 24 اسفند 1363 در بمباران نماز جمعه تهران اشاره کرد و گفت: در آستانه عید نوروز اندکی از حضور مردم در نماز جمعه به دلیل گرفتار شدن در برخی کارهای خانه و منزل کم می‌شود اما با این تهدید دشمن مردم یکپارچه و باشکوه‌تر از همیشه در نماز جمعه تهران حضور یافتند.

وی با اشاره به هوشیاری و آمادگی دلاورمردان نیروی هوایی کشورمان در حفاظت و حراست از آسمان ایران اسلامی تصریح کرد: هوشیاری و آمادگی هوانیروز موجب شد تا دشمن نتواند به خواسته شود خود برسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به انفجار بمب در نماز جمعه تهران که به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد ادامه داد: با انفجار این بمب تعدادی از نمازگزاران به شهادت رسیدند و رهبر معظم انقلاب که در آن زمان امام‌ جمعه تهران بودند بعد از لحظاتی از انفجار بمب باصلابت به خطبه‌های خود ادامه دادند.

وی با اشاره به اهمیت خطبه‌های نماز جمعه گفت: نماز جمعه سنگر انقلاب و سنگر دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله خاتمی به‌روز 25 اسفند سالروز بمباران شیمیایی حلبچه اشاره کرد و آن را نشان دهند عدم توانایی رژیم بعثی صدا در مقابله با رزمندگان اسلام برشمرد و گفت: دشمن با چراغ سبز آمریکا و کشورهای اروپایی حلبچه را بمباران شیمیایی کرد و هزاران نفر از مردم بی‌گناه این شهر را به خاک و خون کشید.

وی با بیان اینکه در طول جنگ امریکا بیش از صدها تن مواد شیمیایی در اختیار رژیم صدام قرار داد، اظهار داشت: رژیم بعثی با این مواد بمب‌های زیادی را ساخت که ازجمله آن‌ها بمب خردل بود که هنوز هم بعد از 30 سال اثرات آن بر روی جانبازان عزیز شیمیایی کشورمان دیده‌می‌شود.

آیت‌الله خاتمی به 26 اسفندماه سالروز رحلت یادگار امام راحل اشاره کرد و افزود: اگر یک نفر ادعا کند که ذوب در ولایت است، آن فرد کسی جز سید احمد خمینی نیست و به‌واقع می‌توان گفت که سید احمد خمینی در بسیاری مسائل در خدمت امام بود و بسیاری از گره‌های انقلاب به دست ایشان باز شد.

وی در ادامه به بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری از دست‌اندرکاران، مجریان، مسئولان، حافظان امنیت و کسانی که در انتخابات رأی آوردند و کسانی که رأی نیاوردند تقدیر کردند.

امام‌جمعه زنجان با اشاره به مقایسه انتخابات هفتم اسفند با انتخابات گذشته توسط رهبری معظم انقلاب گفت: همان‌طور رهبر معظم انقلاب فرمودند همان‌طور که انتخابات هفتم اسفند سالم بود، همان‌طور هم انتخابات 84 و 88 سالم برگزار شد.

وی با تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات هفتم اسفند افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مجلس خبرگان باید انقلابی بماند، انقلابی فکر کند و انقلابی عمل کند.

انتهای پیام/د
کد مطلب: 327548
مرجع : فارس