تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۹
 
بررسی آخرین وضعیت محور مقاومت در شورای هماهنگی اطلاعات کشور؛

سرلشکر جعفری: کسانی که نگاهشان مقابل انقلاب و لیبرالی است، نفوذی‌اند/مهم‌ترین عرصه‌های نفوذ، فرهنگی- سیاسی می‌‌باشد

Share/Save/Bookmark
سرلشکر جعفری: کسانی که نگاهشان مقابل انقلاب و لیبرالی است، نفوذی‌اند/مهم‌ترین عرصه‌های نفوذ، فرهنگی- سیاسی می‌‌باشد
 
در جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور رویدادهای محور مقاومت و وضعیت میدانی آن، مورد تجزیه و تحلیل اطلاعاتی قرار گرفت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش روابط عمومی وزارت اطلاعات،  شورای هماهنگی اطلاعات کشور با حضور وزیر اطلاعات، فرمانده کل سپاه پاسداران و اعضای آن شورا، تشکیل جلسه داد.
در این جلسه حجت‌ الاسلام علوی ضمن گرامیداشت آغاز سی و هشتمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از حضور مردم که با هدایت ‌های حکیمانه مقام معظّم رهبری، حماسه دیگری در راهپیمایی 22 بهمن امسال خلق کردند تشکر و قدردانی نمود. همچنین ضمن سپاسگزاری از حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه شورای هماهنگی اطلاعات، با اشاره به رشادت ‌های رزمندگان جان بر کف و مدافعین حرم در محور مقاومت و تقدیم شهدای گرانقدر در این راه، اظهار داشت: بی‌تردید جهاد، مقاومت و جانفشانی این شهیدان در دفاع از حرم، خون تازه‌ای در رگ ‌های جامعه اسلامی ما جاری ساخت.
در ادامه فرمانده کل سپاه با ابراز خوشحالی از حضور در جمع اعضای شورای هماهنگی اطلاعات عنوان داشت: امروز شاهد وحدت، هماهنگی و همدلی در مجموعه ی اطلاعاتی نظام مقدّس جمهوری اسلامی با حضور دستگاه ‌های مختلف هستیم و از این جهت خدای بزرگ را سپاسگزاریم.
وی با بیان شقوق مختلف هماهنگی، توجّه به وظایف ذاتی و حیطة هر یک از دستگاه‌ ها را، شرط تحقق هماهنگی برشمرد و افزود : البته معمولاً هماهنگی و وحدت بین دستگاه‌ های متفاوت که به یکدیگر شباهت ندارند، آسان است ولی بین دستگاه ‌های اطلاعاتی، نیروهای مسلّح و امنیتی که شبیه هم هستند، هماهنگی امری متفاوت و دشوار است. در زمان جنگ بین سپاه و ارتش هماهنگی خوبی ایجاد شد. بعد از جنگ نیز در مسائل شهری و اغتشاشات هماهنگی نزدیکی بین سپاه، وزارت اطلاعات و ناجا بود.
سرلشگر جعفری درخصوص سطح هماهنگی‌ ها در مقاطع مختلف افزود: در ماجراها و حوادث سال‌های 78 و فتنه 88، اوج هماهنگی، همدلی و همکاری بین وزارت اطلاعات، سپاه و ناجا و سایر دستگاه‌ ها باعث شد آن حوادث بزرگ پشت سر گذاشته شود.
وی سپس با برشمردن اولویت ‌ها و انواع تهدیدات اعمّ از دفاعی، نظامی، امنیتی و اطلاعاتی، جنگ نرم و تهدیدات فرهنگی- سیاسی و اقتصادی دشمن را جزء تهدیدات مهم و موجود در صحنه عمل دانستند.
فرمانده کل سپاه در ادامه عنوان داشت: با وجود چنین تهدیداتی، انجام هماهنگی ‌ها با تکیه بر وظایف ذاتی باید در بالاترین کیفیت صورت گیرد.
سرلشگر جعفری همچنین اظهار داشت: در موقعیت کنونی موضوع نفوذ یکی از حوزه‌ های مهم در بحث تهدیدات بوده که مورد تأکید فراوان مقام معظّم رهبری است و مهمترین عرصه های آن، فرهنگی- سیاسی می‌ باشد. در یک حالت، عامل دشمن نفوذ می کند و در شکل دیگر، عناصری که عامل دشمن نیستند ولی فکر و نگاه دشمن را داشته و نگاه‌ های مقابلِ انقلاب و لیبرالیستی را دنبال می‌ کنند. بنابراین قرار گرفتن چنین عناصری در دستگاه‌ ها با چنین نگاه‌ ها و فکرهایی، همان کارکرد و نقش عامل نفوذی دشمن را ایفاء خواهند کرد.
فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان، تقوی، معنویت و اخلاص در کارها را عامل اصلی وحدت و همدلی بین دستگاه ‌ها دانستند.
بر  اساس این گزارش، در این جلسه با توجّه به شرایط و تحوّلات اخیر منطقه، رویداد های محور مقاومت و وضعیت میدانی آن، مورد تجزیه و تحلیل اطلاعاتی قرار گرفت.

م
 
کد مطلب: 324318
مرجع : فارس