تاریخ انتشار : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۳
 
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

بیانات رهبری به عنوان فصل‎الخطاب است/حل مشکلات اقتصادی در گرو تلاش خردمندانه است

Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: ملاک ما موضع‎گیری‎ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری محسوب می‎شود و بیانات رهبری به عنوان فصل‎الخطاب و جایی برای توجیه و انکار ندارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‎الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: چهارم بهمن 57 و به دنبال آن هفتم بهمن‌ماه همان سال تناسب ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی است، امام خمینی(ره) پس از فرار شاه خائن تصمیم گرفتند، به ایران اسلامی آمده که در آن زمان بختیار به عنوان نخست وزیر بود با شنیدن حضور امام در ایران تحرکاتی را انجام داد.
وی ادامه داد: پس از آن فرودگاه مهرآباد برای ورود امام خمینی(ره) بسته شد که مردم و علما در دانشگاه تهران تحصن کرده و به این مسئله در ششم بهمن اعتراض کردند.
خطیب جمعه زنجان افزود: مردم استان‎های مختلف آذربایجان غربی، قم، یزد، شیراز به تهران آمده و جمع کثیری از علمای تهران و بلاد به این مسئله اعتراض شدید کرده و نتیجه آن مقاومت، حضور امام خمینی(ره) در ایران شد و 12 بهمن امام به ایران وارد شد.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: ششم بهمن سال 60 یکی از روزهای فراموش نشدنی در انقلاب بود که دشمن قرار بود انقلاب را با مشکلات جدی مواجه کند که در سه سال 58، 59 و 60 چندین جبهه کردستان، خلق کردستان، تحریک قومیت خوزستان با عنوان خلق عرب و جنگ تحمیلی برای هجمه به ایران آغاز کرده و تلاش کردند با ورود به تهران پایتخت را تصرف کنند.
آیت‎الله خاتمی تصریح کرد: اتحادیه کمونیست‎های ایران نقشه کشیدند تا شهر مذهبی هزار سنگر آمل را اشغال کرده تا به عنوان منطقه آزاد، دولت خودمختار تشکیل شده و بتوانند به اهداف خود نائل شوند.
وی افزود: محاسبه آنان بود که تنها نیازمند یک جرقه بودند تا مردم به سوی آنها رفته و کمک کنند، که با ورود به آمل و آغاز جنگ حتی به یکی از اهداف خود نیز نرسیدند و مرد و زن، بزرگ و کوچک هر خانه یک سنگر در برابر آنان شد که در کمتر از 24 ساعت، با ورود مردم به صحنه، 100 درصد شکست خورده و روز پر افتخار به نام شهر هزار سنگر به اسم آمل نوشته شده است.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه هشدارهای روشنگرانه و حکیمانه مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه و چارچوب حرکت است، افزود: ضروری همه بیانات رهبری را مطالعه کرد، برخی‎ها ممکن است یک فراز از بیانات رهبری خوشامد آنها بوده و به آن توجه کنند، برخی‎ها فرازهای دیگری را خوشایند بداند، فرمایشات رهبری در واقع مانند تن واحد است که دارای ابعاد مختلفی است که باید به صورت کامل مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: نگاه حکیمانه، پدرانه و دلسوزانه مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد، بارها از سوی امام و رهبری غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تأکید کرده‎اند و نباید اگر کسی اسم آمریکا را بیان می‎کند نتیجه آن بوده که وی آمریکایی است.
آیت‎الله خاتمی افزود: ملاک ما موضع‌گیری‎ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری است، مقام معظم رهبری فرمودند، چرا با این انقلاب دشمن هستند، اگر کسی به مسئله فلسطین، معاملات بزرگ نفتی و زد و بندهای تجاری و نفوذ دشمن در کشورهای مختلف نفت‎خیز و غیر نفت‎خیز نگاه کند، خواهد فهمید چرا با ما دشمن هستند، دستگاه‎های استکباری می‎توانند در همه جای دنیا، نفوذ، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را بدون دغدغه و مانع انجام دهند و دولت‎ها هم کمک می‎کنند، اما یک جا هم در دنیا وجود دارد که در مقابل تسلط، نفوذ و اینکه کشور دستخوش دشمن باشد، ایستاده‎اند، پیدا بوده با اینجا دشمن خواهند بود و سعی می‎کنند این مانع را در هم بشکنند که این مانع نظام اسلامی است.
وی گفت: بیانات رهبری به عنوان فصل‎الخطاب و جایی برای توجیه و انکار ندارد در پاسخ مقام معظم رهبری به نامه رئیس جمهور پنج اصل را مورد تأکید قرار گرفت.
خطیب جمعه زنجان ادامه داد: ضمن تبریک و پنج هشدار فرمودند، برخی‎ها فکر نکنند که آمریکا در حق ملت ایران لطف کرده است، آمریکا مجبور شده در اثر اصرار و مقاومت به حقوق ملت ایران طرف مقابل تعهدات خود را به طور کامل انجام دهد، چراکه دشمن ملت ایران، عهد شکن، دروغگو و اهل خلف وعده است و اعتماد به چنین دشمنی شایسته نیست.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش خردمندانه در همه بخش‎ها برای اقتصاد مقاومتی است و نباید کسی به این امید واهی باشد که مشکلات کشور حل می‎شود.
آیت‎الله خاتمی تصریح کرد: برای این موفقیت هزینه سنگینی داده شده است که نباید چنین جلوه داده شود که آمریکا به ایران لطف کرده بلکه این دستاورد حاصل ایستادگی در برابر جبهه استکبار و زورگویی است.
وی افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری مبادا از خدعه و نقض عهد دشمن غافل شده و در این زمینه باید به دولت مستکبر آمریکا بدبین بود همانگونه که در نامه 53 نهج‎البلاغه امیر المومنین(ع) به مالک اشتر توصیه می‏‌کنند که مبادا برای خنجر زدن و حمله دیگر استفاده شود.
د
کد مطلب: 321079
مرجع : فارس