تاریخ انتشار : شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۸
 
امام جمعه گرگان:

پوتین با هدیه آوردن قرآن، ایران را محور جهان اسلام دانست

Share/Save/Bookmark
پوتین با هدیه آوردن قرآن، ایران را محور جهان اسلام دانست
 
امام ‏جمعه گرگان با اشاره به سفر رئیس‌جمهور کشور روسیه به ایران و هدیه یک جلد نسخه قدیمی قرآن به رهبر معظم انقلاب گفت: پوتین با این کار اعلام کرد که ایران و رهبر آن نقش محوری در دنیای اسلام دارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در خطبه‌های‏ نماز جمعه این شهر با بیان اینکه چنین دیداری برای جهانیان بسیار مهم بود، دلایل اهمیت این سفر را حضور رئیس‌جمهور روسیه به عنوان یک ابرقدرت جهانی هم‌رده آمریکا و اوباما در ایران پس از هشت سال، دیدار دو ساعته وی با مقام معظم رهبری، کیفیت این دیدار و تجلیل پوتین از رهبر انقلاب عنوان کرد.
وی افزود: رئیس‌جمهور روسیه در مقام یک دیپلمات بین‌المللی در این دیدار مهم، خطاب به رهبر انقلاب گفت از تجربیات ارزشمند شما برای مسائل مختلف استفاده می‌کنیم، ما ایران را کشوری مطمئن، قابل اعتماد، استوار و با آینده‌ای بسیار خوب می‌دانیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با بیان اینکه چنین تعابیری در هر نشست دیپلماتیک به کار نمی‌روند، تاکید کرد: چنین گفت‌و‌گویی مخصوص فضای خاصی است که بر دیدار پوتین با مقام معظم رهبری حاکم بود.
نورمفیدی اظهار کرد: حضور رئیس‌جمهور روسیه در ایران به منظور شرکت در اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز جهان به همراه سران 9 کشور و 22 هیئت خارجی بیانگر جایگاه رفیع و ارزشمند ایران در عرصه بین‌المللی است.
به گفته وی، مجمع کشورهای صادرکننده گاز جهان برای اولین بار با پیشنهاد رهبر انقلاب تشکیل شد و مهم‌ترین اجلاس آن نیز در ایران برگزار شد. 
اقتصاد پسابرجام بستگی به نحوه مدیریت ما دارد
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و تاثیر آن بر اقتصاد کشور گفت: اقتصاد پسابرجام بستگی به نحوه مدیریت ما دارد.
نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زیارت پیاده‌روی امام حسین (ع) اظهار کرد: این موضوع از گذشته‌های دور بین مردم عراق، رسم بوده و علما و بزرگان دین، نسبت به آن سفارش کرده‌اند.
وی با بیان اینکه هر ساله حدود 5 میلیون مسلمان از سراسر جهان به مناسبت اربعین امام حسین (ع) با پای پیاده خود را به کربلا می‌رسانند، تاکید کرد: زیارت پیاده‌روی امام حسین (ع)، یک تظاهرات جهانی و نمایش قدرت درباره موضوعی است که یک هزار و 300 سال از تاریخ وقوع آن می‌گذرد و مسلمانان همچنان بر احیای آرمان‌های آن واقعه پافشاری می‌کنند.
خطیب جمعه گرگان در پایان ابراز کرد: زیارت سیدالشهداء با پای پیاده برای دنیایی که گرفتار ظلم، بی‌عدالتی، آدم‌کشی و کودک‌کشی شده، بسیار مهم است.


د
کد مطلب: 312087
مرجع : فارس