تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۵
 
امام جمعه همدان:

خطر داعش دامن حامیان غربی‌اش را گرفته است

Share/Save/Bookmark
خطر داعش دامن حامیان غربی‌اش را گرفته است
 
امام جمعه همدان با اشاره به اتفاقات اخیر در فرانسه گفت: حمایت کشورهای اروپایی از داعش دامن خودشان را گرفته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه همدان با اشاره به اینکه دشمن درصدد از بین بردن فرهنگ ما و جایگزین کردن فرهنگ غربی در کشور اسلامی است اظهار کرد: باید جامعه را از فقر فرهنگی نجات داد تا به اهداف پیش رو دست یافت.
وی با اشاره به اینکه امروزه گسست فرهنگی و اجتماعی جوامع را درگیر کرده است، گفت: در عرصه حفظ فرهنگ اسلامی، باید نهادهای فرهنگساز در راستای تبیین و ترویج فرهنگ دینی وارد عرصه شوند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر لزوم توجه به نیازمندان افزود: امروزه برخی افراد ثروتمند چشم دیدن فقرا را ندارند چون خود به خوبی می‌دانند که حق آنها را خورده‌اند.
وی با اشاره به اتفاقات رخ داده در فرانسه تصریح کرد: کشورهای اروپایی، حامیان داعش در عراق و سوریه بودند اما امروز همین گروهک دامان آنها را گرفته است.
محمدی با اشاره به جنایات داعش در کشورهایی چون سوریه و عراق افزود: امروز 10 میلیون نفر از مردم بیگناه سوریه در جهان آواره هستند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان یادآور شد: امروز کشورهای استکباری که پنج سال است امنیت را از مردم سوریه گرفته‌اند، به دنبال حضور داعش به دنبال تأمین امنیت برای خود برآمده‌اند.
وی در ادامه سخنانش نیروی انتظامی را یکی از ارکان اصلی تامین امنیت در جامعه دانست و افزود: تامین امنیت یکی از کارهای بسیار مشکل است که نیروی انتظامی آن را به بهترین شکل در جامعه حفظ کرده است.
محمدی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با اجرای طرح امنیت اخلاقی، مراقبت از فضای مجازی، کشف انواع مواد مخدر، مقابله با کالای قاچاق و... توانسته خدمات بسیار شایسته‌ای را به مردم ارائه کند.
وی در پایان با بیان اینکه دشمن درصدد نفوذ است، گفت: دشمن به دنبال تخریب فرهنگ پاکدامنی، عفت و خدامحوری است در این راستا همه باید آگاه باشیم تا فرهنگ دینی را حفظ کنیم.د
کد مطلب: 310851
مرجع : فارس