تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶
 
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

عاملان فاجعه منا باید محکوم و مجازات شوند / کنگره حج برای وحدت است نه حاجی کشی

Share/Save/Bookmark
عاملان فاجعه منا باید محکوم و مجازات شوند / کنگره حج برای وحدت است نه حاجی کشی
 
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس بر محکومیت و مجازات عاملان اصلی فاجعه منا تاکید کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آخوند عبدالباسط نوری زاد امشب در جمع خانواده‌های داغدار شهدای منا شهرستان گنبدکاووس ضمن عرض تسلیت به این مصیبت اظهار کرد: همه مردم گنبدکاووس و استان گلستان به‌شدت در این ماتم بزرگ عزادار هستند و برای عرض تسلیت به خانواده‌های شهدای منا به این مراسم آمده‌اند.
وی با بیان اینکه در ابتدای رخ دادن فاجعه دردناک منا خانواده‌های زائران نگران کارشکنی عربستان و چگونگی انتقال اجساد عزیزانشان بودند، افزود: اما سخنان رهبری هم تسلی خاطر بازماندگان این حادثه شد و هم اطمینان خاطر را برای ما ایجاد کرد که از حقوق حجاج جان‌باخته و خانواده‌هایشان باقدرت دفاع خواهد شد.
امام‌جمعه اهل سنت گنبدکاووس سخنان رهبری در نوشهر را اتمام‌حجتی برای عربستان دانست و خاطرنشان کرد: تمام دنیا شاهد این بودند که فرمایشات رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب جهان اسلام بود و هشدار ایشان به آل سعود که مشغول سنگ‌اندازی در مسیر رسیدگی به وضعیت جان‌باختگان منا بود چگونه شرایط را تغییر داد.
مردم شیعه و سنی گنبدکاووس و گلستان برادروار در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند
نوری زاد با تأکید بر اینکه در گنبدکاووس و استان گلستان مردم شیعه و سنی برادروار در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، اضافه کرد: این وحدت و همدلی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب شکوهمندی است که مفهوم وحدت اسلامی را بار دیگر احیا و زنده کرد.
وی همچنین نقش بارز نماینده ولی‌فقیه در استان را در ایجاد برادری و وحدت بسیار مثبت و مؤثر دانست و گفت: مردم و روحانیت شیعه و سنی در این استان سرسبز همواره در چارچوب سیاست‌های نظام برای اعتلای اسلام و مسلمین در کنار دولت و مسئولان بوده‌اند و البته این ارتباط دوطرفه است.
امام‌جمعه اهل سنت گنبدکاووس با تقدیر از برادران و خواهران اهل تشیع در برگزاری مراسمات متعدد بزرگداشت شهدای منا در شهرستان گنبدکاووس تأکید کرد: برادران و خواهران شیعه ما در سوگ از دست دادن همشهریان سنی خود اشک‌ریزان و با لباس‌های عزا در این مراسمات شرکت می‌کردند که نشان از عمق وحدت و همدلی میان مردم این منطقه است.
رژیم آل سعود کودک‎کش و ظالم است
نوری زاد با اشاره به فلسفه کنگره حج در بیان رسول اکرم (ص) افزود: فلسفه کنگره عظیم حج وحدت میان مسلمانان است اما امسال بی‌تدبیری آل سعود نه‌تنها موجب وحدت مسلمین نشد بلکه قلوب همه مردم مسلمان دنیا را دردناک و اندوهگین کرد و مراسم زیبا و دل‌نشین حج را در اذهان عمومی دنیا به یک مراسم ترسناک و وحشت‌انگیز جلوه دادند.
وی رژیم آل سعود را کودک‎کش و ظالم دانست و خاطرنشان کرد: وقتی سران آل سعود مشغول کشتار مظلومان یمن باشند بدون شک چنین فجایع دردناکی نیز در بی‌تدبیری آنها رخ خواهد داد و دامان حجاج مسلمان را خواهد گرفت.
امام‌جمعه اهل تسنن گنبدکاووس با تقدیر از رهنمودها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب در این حادثه تصریح کرد: از دولت و مسئولان نیز که همیشه خدمتگزار مردم بوده‌اند نیز خواستاریم که حق‌وحقوق خانواده‌های جان‌باختگان و محکومیت عاملان این فاجعه را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.د
کد مطلب: 309091
مرجع : فارس