تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۷
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

به سادگی از فاجعه منا نخواهیم گذشت / بی‎کفایتی سعودی‎ها در حج امسال مشهود بود

Share/Save/Bookmark
به سادگی از فاجعه منا نخواهیم گذشت / بی‎کفایتی سعودی‎ها در حج امسال مشهود بود
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر بی‎کفایتی آل سعود در مراسم حج امسال گفت: به سادگی از فاجعه منا و پیگیری‎های حقوقی آن نخواهیم گذشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‎الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر ظهر امروز در مراسم بزرگداشت جان باختگان منا در گنبدکاووس و در جمع آحاد مردم و مسئولان این شهر و به ویژه خانواده‎های جان باختگان گنبدی این حادثه با اشاره به جان باختن 31 نفر از حجاج گنبدی و 49 حاجی گلستانی در فاجعه منا اظهار کرد: ضمن آنکه به همه خانواده‎های معزز این حجاج جانباخته تسلیت عرض می‎کنیم و خود را در این مصیبت بزرگ شریک و سهیم می‎دانیم.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‎های بارز شما برادران و خواهران اهل سنت محبت به اهل بیت پیامبر (ص) است، افزود: بدون تردید صبر و بردباری شما بزرگواران و مردم مومن و انقلابی برگرفته از همین ارادت و محبت به رسول خدا (ص) و اهل بیت اوست.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تقدیر از بردباری و حلم مردمان ترکمن این منطقه خاطرنشان کرد: پس از وقوع این فاجعه دردناک همگان دیدند که خانواده‎های جان باختگان و مفقودین چگونه با بردباری و در راستای وحدت ملی و حفظ انسجام کشور با وجود داغ سنگین وارد شده، بر خود صبوری کردید تا پیگیری‎های سیاسی و حقوقی توسط مسئولان انجام شود.
قاضی عسکر با تاکید بر نقش علمای بزرگوار شیعه و سنی استان گلستان به ویژه ائمه جمعه شهرستان گنبدکاووس در حفظ و تعمیق انسجام و ایجاد آرامش در این منطقه پس از این حادثه اضافه کرد: انصافا این عزیزان نقش ویژه‎ای را در این زمینه ایجاد کردند و ضمن تسلی دادن به خاطر بازماندگان در محکومیت بی‎تدبیری‎های رژیم آل سعود مواضع مستحکمی را اتخاذ کردند.
وی برآیند سخنان شهود و بررسی‎های کارشناسانه در این فاجعه را بی‌کفایتی آل سعود دانست و گفت: بدون تردید ما به سادگی از این موضوع نخواهیم گذشت و ضمن محکومیت بی‎کفایتی و بی‎تدبیری سعودی‎ها در این فاجعه تا احقاق حقوق ملت خود در عین عزت‎مندی دست از تلاش‎های سیاسی و حقوقی و حتی میدانی بر نخواهیم داشت.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به ادعاهای پوچ عربستان برای ایفای نقش در معادلات جهان اسلام گفت: دولتی که نمی‎تواند چند منبع آب برای جلوگیری از کشته شدن زائران خانه خدا فراهم کند، چگونه سخن از مدیریت و تدبیر برای منطقه و جهان اسلام می‎زند.
قاضی‌عسکر با انتقاد شدید از بی‎تدبیری آل سعود در مراسم حج امسال ادامه داد: ماموران این رژیم نه تنها امکانات لازم را مهیا نمی‎کردند، بلکه در ایجاد شرایط مناسب برای بهره‎برداری معنوی نیز فراهم نمی‎کردند.د
کد مطلب: 309085
مرجع : فارس