تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۹
 

محاکمه مجدد مبارک و پسرانش

Share/Save/Bookmark
دقایقی قبل دادگاه جنایی قاهره در آکادمی پلیس، محاکمه مجدد «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر، علاء و جمال پسران مبارک، «حبیب العادلی» وزیر کشور دوره مبارک و ۶ تن از معاونان وی را آغاز کرد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: الیوم السابع خبر داد، دادگاه جنایی قاهره به ریاست قاضی «محمود کامل الرشیدی» و عضویت «اسماعیل عوض» و «جدی عبد المنعم» به عنوان مستشاران قضایی برای محاکمه مبارک و ۲ پسرش علاء و جمال، حبیب العادلی وزیر کشور دوره مبارک و ۶ تن از معاونان وی به اتهام قتل تظاهرات کنندگان مسالمت جو در اوایل انقلاب ۲۵ ژانویه، در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش، مبارک، علاء و جمال و العادلی و ۶ معاون وی به تحریک و مساعدت در قتل تظاهرات کنندگان مسالمت جو در اوایل انقلاب ۲۵ ژانویه، ایجاد هرج و مرج در کشور و بوجود آوردن خلأ امنیتی در کشور متهم هستند.

مبارک و ۲ پسرش به همراه «حسین سالم» بازرگان مصر همچنین در جرایم مربوط به فساد مالی، سوء استفاده از منصب برای اختلاس و وارد آوردن خسارت به بیت المال و صادرات گاز ارزان قیمت به اسرائیل محاکمه می شوند.

۶ معاون العادلی که در این پرونده محاکمه می شوند، عبارتند از: سرلشگر «احمد رمزی» رئیس اسبق نیروهای امنیت مرکزی، سرلشگر «عدلی فاید» رئیس اسبق اداره امنیت عمومی، سرلشگر «حسن عبد الرحمن» رئیس سابق دستگاه تحقیقات امنیت دولت، سرلشگر «اسماعیل الشاعر» مدیر اسبق امنیت قاهره، سرلشگر «اسامه المراسی» مدیر اسبق امنیت الجیزه و سرلشگر «عمر فرماوی» مدیر سابق امنیت ۶ اکتبر.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 219810