تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
 

تابعیت بحرین به ۳۰ هزار خارجی!

Share/Save/Bookmark
یکی از نمایندگان مستعفی پارلمان بحرین از اقدام رژیم منامه در اعطای تابعیت به ۳۰ هزار تبعه خارجی به منظور اشتغال در دستگاه‌های امنیتی این کشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:«عبدالمجید السبع» نماینده مستعفی پارلمان بحرین با اعلام این خبر، افزود: این اقدام منامه به مثابه استثمار شهروندان و اسکان مزدوران است، چون آل خلیفه حتی دیگر به عناصر هوادار رژیم حاکم نیز اعتماد ندارد.

السبع ادامه داد: طرف‌های حامی این اقدام بحرین، به وطن، امنیت و شهروندان آن اهمیت نداده و تنها در جستجوی محاسبات سیاسی خود هستند.

وی با بیان اینکه آل خلیفه باید حس ملی گرایی را در خود ایجاد کند و حتی برای یک بار هم که شده منافع وطن را در نظر بگیرد، تاکید کرد که اعطای تابعیت به بیگانگان، تاثیری منفی بر هویت اصیل بحرینی داشته است.

السبع همچنین خواستار مداخله جامعه جهانی برای نجات مردم بحرین از پیامدهای اینگونه اقدام آل خلیفه شد و یادآور شد که این سیاست با هدف جایگزین سازی بیگانگان به جای مردم بحرین به دلایل سیاسی صورت می‌گیرد.

نماینده مستعفی پارلمان بحرین یادآور شد: این موضوع نشانه بحران مشروعیت است که رژیم با آن مواجه بوده و می‌کوشد با مشروعیت دروغین بر آن سرپوش گذارد.

به گفته السبع، از مهمترین آثار منفی اعطای تابعیت به بیگانگان، افزایش بدهی پنج میلیارد دلاری در کمتر از سه سال گذشته و افزایش مشکلات در زمینه مسکن، بهداشت، آموزش، راه، شغل و همچنین آثار امنیتی و اجتماعی است.

وی از رژیم خواست ضمن اعتراف به این جنایت، تعداد اشخاصی که به آنان تابعیت اعطا شده است را اعلام نماید. السبع همچنین خواستار تلاش ملی برای حل این پرونده به شیوه‌ای انسانی شد.

از طرفی دیگر «هادی الموسوی» رییس اداره آزادی‌های جمعیت اسلامی الوفاق ملی بحرین از بازداشت یک کودک توسط مزدوران آل خلیفه خبر داد و افزود: «سید جهاد السمیع» در حالی بازداشت شد که در برابر یک بقالی در روستای سار نشسته بود و منطقه نیز شاهد هیچگونه تنش امنیتی نبود.

الموسوی با اشاره به این که این اقدام در چارچوب سیاست‌های ظالمانه رژیم منامه انجام شده است، افزود: خانواده السمیع تا کنون نتوانسته اند با وی ملاقات کنند.


منبع:العالم
کد مطلب: 219799