تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
 

پیام السیسی پس از اعلام پیروزی

Share/Save/Bookmark
پیام السیسی پس از اعلام پیروزی
 
عبدالفتاح السیسی پس از اعلام رسمی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری مصر که با حضور وی و حمدین صباحی برگزار شد، اعلام کرد اکنون زمان کار فرا رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:الیوم السابع، عبدالفتاح السیسی بر اساس اعلام رسمی کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رئیس جمهور مصر انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، السیسی توانست با ۹۶ درصد آراء به عنوان دومین رئیس جمهور مصر پس از سرنگونی مبارک انتخاب شود. السیسی در اقدامی که طرفداران اخوان آن را کودتا می خوانند، محمد مرسی را از قدرت برکنار کرده بود.

السیسی در پیام خود پس از اعلام پیروزی رسمی در انتخابات ریاست جمهوری از ارتش و پلیس و قضات و همچنین مردم مصر تشکر کرد.

وی در پیام خود اظهار داشت تبریک ویژه ای به حمدین صباحی دارم که فرصت جدی برای رقابت انتخاباتی فراهم کرد.

رئیس جمهور جدید مصر افزود اکنون زمان کار فرا رسیده است و ما به ملت اعتماد داریم.

واکنش سریع پادشاه عربستان به اعلام پیروزی رسمی السیسی

ملک عبدالله بلافاصله پس از اعلام رسمی پیروزی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر به وی تبریک گفت.

شاه عربستان در درخواستی که بیشتر شبیه یک دستور است اعلام کرد السیسی برای انجام گفتگوی ملی با کسانی که دستانشان به خون آغشته نیست، اقدام کند.

وی که بیشترین حمایتها را از السیسی برای اینکه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، از طریق حمایتهای مالی و اقتصادی انجام داده است، خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی با هدف کمک اقتصادی به مصر شد.

وی هشدار داد هر کس به درخواست وی برای برگزاری کنفرانس کمک کنندگان به مصر پاسخ مثبت ندهد در حالی که توان آن را داشته باشد، فردا دیگر جایی در میان حاکمان عربستان نخواهد داشت.

السیسی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر، به تمجید از شاه عربستان پرداخته و وی را حکیم عرب توصیف کرده بود.

عربستان، امارات و کویت که نقش بسزایی در سرنگونی محمد مرسی اولین رئیس جمهوری منتخب پس از سرنگونی حسنی مبارک داشتند، کمکهای اقتصادی فراوان و بلاعوض را در اختیار حاکمان نظامی مصر قرار داده اند


منبع:مهر
کد مطلب: 219730