تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۳
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبر داد:

اهتزاز بیرق امام رضا (ع) در سلیمانیه عراق

Share/Save/Bookmark
اهتزاز بیرق امام رضا (ع) در سلیمانیه عراق
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برنامه ریزی گسترده جهت اجرای برنامه‌های جشنواره امام رضا (ع) برای نخستین بار در استان‌های کردنشین عراق در ایام دهه کرامت خبر داد.
به گزارش هم اندیشی به نقل از آنا، قباد میمنت آبادی در هشتمین جلسه شورای امور بین الملل جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه السلام) که با حضور نمایندگانی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، جامعه المصطفی العالمیه و مرکز جهانی تبلیغ در محل دفتر بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در مشهد برگزار شد، افزود: از جمله برکات سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان کردستان در سال ۸۸، تبیین نوع رابطه استان کردستان با استان های مرزی همجوار خود و توجه ویژه به دراویش و فرق مذهبی مقیم منطقه بود. از آنجا که چهار استان کردنشین عراق، یعنی اربیل، کرکوک، دهوک و سلیمانیه ارادت خاصی به اهل بیت (علیهم السلام) دارند، طرح اولیه برگزاری هفته فرهنگ رضوی در کردستان عراق سال گذشته مطرح و در دستور کار این دوره از جشنواره قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود حسینیه‌ای بزرگ و فعال در استان سلیمانیه عراق و فعالیت‌های فرهنگی خوبی که در این مرکز صورت می گیرد، این استان جهت برگزاری هفته فرهنگ رضوی و اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده برای آن انتخاب گردید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرستان در تشریح برنامه‌های درنظر گرفته یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در استان سلیمانیه عراق اظهار داشت: ۱۴ تا ۱۶ شهریورماه و در فرخنده سالروز میلاد با سعادت کریمه اهل بیت، حضرت معصومه (سلام ا... علیها) و حضرت امام رضا(علیه السلام)طی مراسمی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، از علما، روحانیون و مبلغان شیعه و سنی کردستان عراق که در زمینه ترویج سیره نبوی، رفتار علوی و فرهنگ رضوی نقش موثری داشته‌اند، تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در حسینیه استان سلیمانیه و تالارها و فرهنگستان‌های سطح این استان، اکران فیلم‌ها و نماهنگ‌های منتخب رضوی با زیرنویس کردی و توزیع آنها میان علاقه‌مندان در قالب بسته‌های فرهنگی و برگزاری همایش ها و نشست‌های علمی با علما، روحانیون و دانشجویان مقیم کردستان عراق را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و افزود: سال گذشته در خلال اولین دوره هفته فرهنگ رضوی در استان کردستان، زیارت نامه امام رضا (ع) و میثاق نامه ارتباطی هنرمندان و فرهنگیان استان کردستان با هنرمندان و فرهنگیان استان سلیمانیه عراق رونمایی و در جوار مزار شهدای گمنام مرزی کردستان در شهر سیرانبند استان بانه نصب شد. امسال نیز طی مراسمی با مداحی ذاکران و دراویش قاریه و نقشبندیه، بیرق امام رضا (ع) در استان سلیمانیه عراق برافراشته و از زیارتنامه حضرت در موزه شهدای حلبچه رونمایی خواهد شد.

میمنت آبادی خاطرنشان ساخت: سال گذشته این مراسم در شهر سنندج برگزار و با استقبال بسیار گسترده ای از سوی مردم مواجه شد./خ
کد مطلب: 163915