تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۷
 
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:

علمای اسلام قدر فرصت بیداری اسلامی را بدانند

Share/Save/Bookmark
علمای اسلام قدر فرصت بیداری اسلامی را بدانند
 
آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با علمای فلسطینی مقیم لبنان، وحدت بین مسلمانان را بسیار مهم خواند و از ایشان خواست قدر فرصت بیداری اسلامی را بدانند.
به گزارش هم اندیشی به نقل از تسنیم قم، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار شماری از علمای فلسطینی مقیم لبنان که به‌منظور شرکت در مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام به جمهوری اسلامی ایران و شهر مقدس قم سفر کرده‌اند، با بیان: "شادی شما ما را شاد و حزن و اندوه شما ما را نگران و اندوهگین می‌کند"، ابراز امیدواری کردند که این‌گونه سفرها سبب وحدت بیش از پیش مسلمانان شوند.

وی وحدت بین مسلمانان را اصلی مهم خواند و با استناد به آیات و روایاتی، از اختلاف و تفرقه به‌مثابه صاعقه و زلزله‌ای ویرانگر یاد کردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان: "دشمنان ما مدام دنبال ایجاد اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند"، اظهار داشتند: دشمنان ما بعد از زمین‌گیر شدن و شکست خوردن در عراق و افغانستان توطئه خود را در جهت ایجاد اختلاف بین مسلمانان و برادرکشی متمرکز کرده‌اند؛ در چنین شرایطی مسلمانان به‌ویژه علمای اسلام باید هوشیار باشند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه، تصریح کردند: مشکل سوریه تنها با اتحاد مسلمانان و به دست مردم خود این کشور حل می‌شود نه‌این‌که کشورهای دیگر برای آن‌ها تصمیم بگیرند؛ متأسفانه برخی از زعمای عرب روش دیگری را در پیش گرفته‌اند که هیچ نتیجه‌ای جز فساد و شیوع درگیری و اختلاف بین مسلمانان نخواهد داشت.

وی با اشاره به حضور میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) یادآور شدند: مردم بعد از گذشت بیست و چهار سال از ارتحال ملکوتی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه از بلاد و کشورهای مختلف در سالگرد حضرت امام حاضر می‌شوند و گویی حضرت امام به‌تازگی دار فانی را وداع گفته‌اند و این نشانه این مطلب است که ایشان بزرگ‌مردی شجاع، مجاهد و مخلص بودند.

وی مسئله فلسطین را از مهم‌ترین موضوعات جهان اسلام دانسته تصریح کردند: بیداری اسلامی نیز افق‌های جدیدی را فراروی امت اسلام گشوده است که باید به‌بهترین شکل از آن استفاده کرد.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی مجاهدت در راه خداوند تبارک و تعالی را امری مهم ارزیابی و تصریح کردند: هرکس در راه خدا مجاهدت کند یقیناً نصرت الهی نیز شامل حال او خواهد شد.
وی با بیان این‌که علمای اسلام باید هادی و راهنمای مسلمانان باشند و توطئه دشمنان را برای مردم گوشزد کنند، ابراز داشتند: امت اسلام اشتراکات بسیاری دارند و با این وجود نباید اختلاف جزیی ما سبب شادی و شعف دشمنان و استکبار شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تنها راه نجات امت اسلام و پیروزی در برابر صهیونیست‌ها را وحدت علمای اسلام و مسلمانان دانست و بیان داشت: امروز در کشورهای مختلف جهان گوش‌های بسیاری برای شنیدن مبانی اسلامی وجود دارد و باید از این فرصت ارزشمند بهره گرفت.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی ابراز داشت: اگر گرفتار اختلافات و مسائل جزیی شدیم به‌یقین این فرصت را از دست خواهیم داد و دشمنان ما موفق به اجرایی کردن توطئه‌های شوم خود خواهند شد و باید در روز قیامت پاسخگوی ضایع کردن این فرصت طلایی باشیم.

در ابتدای این دیدار برخی از علمای حاضر در جلسه ضمن قدردانی از حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی و بیانات ارزنده وی، نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در جهان اسلام بسیار برجسته ارزیابی کردند و خواستار وحدت بیش از پیش مسلمانان به‌منظور مقابله با نقشه‌های استکبار جهانی شدند./خ
کد مطلب: 163678