تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۸
 

پنج جلدی عصر امام خمینی(ره) هم آمد

Share/Save/Bookmark
مجموعه کتاب های پنج جلدی عصر امام خمینی(ره) با تبیین حماسه عظیم امام خمینی (ره) و تاثیرات شگرف انقلاب او در ایران و جهان، کوشیده است، در پنج محور حماسه امام خمینی(ره)، علل و رویکرد دینی و معنوی انسان معاصر، عصر بیداری دینی و معنوی جهان معاصر، افول امپراطوری آمریکا و خیزش جهانی اسلام، شخصت و نهضت عظیم امام خمینی(ره) را مورد بحث و بررسی قرار دهد.
به گزارش هم اندیشی، مجموعه کتاب های پنج جلدی عصر امام خمینی(ره) با عناوین حماسه امام خمینی، عصر بیداری دینی و معنوی جهان معاصر، علل رویکرد دینی و معنوی انسان معاصر، افول امپراتوری آمریکا و خیزش جهانی اسلام، با قلم حجت الاسلام میر احمد رضا حاجتی با هدف تبیین هرچه بیشتر نسبت امواج توفنده بیداری اسلامی با نهضت عظیم امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی به چاپ رسید.مجموعه کتاب های پنج جلدی عصر امام خمینی(ره) با تبیین حماسه عظیم امام خمینی (ره) و تاثیرات شگرف انقلاب او در ایران و جهان، کوشیده است، در پنج محور حماسه امام خمینی(ره)، علل و رویکرد دینی و معنوی انسان معاصر، عصر بیداری دینی و معنوی جهان معاصر، افول امپراطوری آمریکا و خیزش جهانی اسلام، شخصت و نهضت عظیم امام خمینی(ره) را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

در مقدمه این مجموعه که توسط حجت الاسلام حاجتی نگاشته شده، آمده است: شواهد و دلایل فراوان حاکی از این واقعیت است که ریشه دگرگونی های عظیم قرن ۲۰، قیام الهی ابر قدرت معنوی معاصر، یعنی حضرت امام خمینی(ره) است؛ که میلیون ها انسان سرخورده از تحمیق تحمیلی مکاتب دست ساخته بشر با تاثیر پذیری از پیام های معنوی انقلاب اسلامی و معمار کبیر آن، دل در گرو یکتاپرستی نهاده و گمشده خود را در میان آموزه های وحیانی و اسلامی جست و جو می نمایند.

همچنین در ادامه آمده است: بی تردید بیداری اسلامی و معنوی جاری در جوامع اسلامی و غربی، ره آورد بینش و روش و منش الهی امام خمینی(ره) و حماسه عظیم آن یگانه دوران می باشد. او که از گذشته آمده بود و در حال زندگی می کرد، ولی بیان گر و نمایان گر آینده بود. لذا از این رو وظیفه همه اندیشمندان جامعه اسلامی می باشد تا با تبیین حماسه عظیم امام خمینی(ره) و تاثیرات شگرف انقلاب ایشان تحلیل گران را در تبیین جامع و صحیح تحولات جاری یاری نماید؛ که ما در این مجموعه پنچ جلدی به این امر مهم می پردازیم.لازم به ذکر است کتاب «عصر امام خمینی(ره)» نخستین بار در سال ۱۳۸۱ به چاپ رسیده بود. بوستان کتاب قم ناشر این کتاب است. تلخیص آن نیز پنج بار تجدیدچاپ شده است. همچنین ترجمه عربی و ترکی آن نیز در کشورهای مختلف با استقبال خوبی مواجه شد.

با توجه به استقبال چشم‌گیر از این کتاب، مؤسسه ولاء منتظر برای ترویج اندیشه‌های حضرت امام و آشنایی دیگران با عصر امام خمینی به ترجمه این کتاب به زبان عربی همت گماشت و آن را در اختیار مسلماننان دیگر کشورها قرار داد. عباس صافی مترجم این کتاب است. تر جمه عربی این کتاب در مدت کوتاهی به چاپ سوم رسید.

لازم به ذکر است ترجمه انگلیسی کتاب عصر امام خمینی(ره) نیز در مراحل پایانی خود به سر می برد.
کد مطلب: 144620